| mih a întrebat:

Ce mancare preferata aveti de sfintele sarbatori de Craciun?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Oscilez intre salata de boeuf si piftie... Oricum eu nu as avea voie sa mananc nici una din ele : )

7 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

De Craciun ar cam fi: carnati, caltabos, sarmalutze cu mamaligutza, cozonac si un gratar bun plus un pahar de vin rosu, toate preparate la tara din carne de porc crescut de bunici :-)

| unuzero a răspuns:

caltabos! big grin

| stardeea a răspuns:

mancarea mea preferata, sunt coloaci facuti de casa imuiati in apa in care a fost fierte matele umplute, macate la gura sobei

| husni a răspuns:

Nu e mincare. Cozonaci.Pentru mine, TREBUIE sa fie cozonaci de Craciun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curcan, piftia de curcan si carnati de porc de la tara...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carnatii de porc si soricul de porc

| mihai1 a răspuns:

nu e chiar o mancare dar eu sunt inebunit dupa sorici de porc facut la gratar.ati incercat?