| andreyboss a întrebat:

am o intrebare. Deci noi suntem in sfintele sarbatori de craciun (CRACIUN FERICIT TUTUROR) si suntem in anul 2013 d. H. dar cei ce nu cred in dumnezeu sau in religia noastra, la ei ce an este?

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Anul 13 miliarde si 700 milioane de ani in asta suntem, ala cu 2013 e fake basme in biblie nu apare vreun an cand s-a nascut iisus macar stiinta stie stie cand a fost acel big bang

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

S-o crezi tu grinch.

| RAY a răspuns (pentru Kalla):

Ce ai baut aseara?

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Aseara nimic.Acum sampanie : )) : )) : ))

| RAY a răspuns (pentru Kalla):

Se vede

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

Mersi.E bun vrei? : ))

| RAY a răspuns (pentru Kalla):

Pai ce sa sarbatoresc azi?

| Kalla a răspuns (pentru RAY):

E ziua craciunului boh : ))
Nu-mi mai simt picioarele.Esti tu in poza? Este misto cu ochelari laughing e vede fain cu ochelarii de soare ca e mai intunericImi place intunericul ò

| zurick a răspuns:

Fiecare e in ce an doreste.

| sublime89 a răspuns:

Ti se pare ca avem nevoie de ani? Pmantul are 4, 5 miliarde de ani. Ala ar trebui sa fie anul? Nici n-ar incapea in calendar atatea zerouri : ))

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Tot 2013 deoarece anul nu depinde de vreo religie.

| NGheorghe a răspuns:

Cele mai precise calcule sunt considerate cele ale astrologului Kepler, si reiasa ca Iisus s-a nascut in anul 7 îHr.
Si dupa cate imi amintesc din unele carti, nasterea lui Iisus se sarbatorea in luna martie, dar au schimbat-o pe vremea Imperiului Roman si au facut-o identica cu sarbatoarea (sol invictus) in cinstea zeului roman Mithra. Asa romanii au preluat literatura crestina dar si-au pastrat si vechiile traditii pagane, care le avem si in ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul 204 d. tatuca Darwin.

| a3e6u9 a răspuns:

Este anul 28 după nașterea mea. happy
Evreii sunt în anul 5774 după facerea lumii.

Fiecare își alege calendarul cum vrea.

| Jackul336 a răspuns:

Anul reprezinta durata de rotatie a planetei terra in jurul soarelui; deci undeva la anul 4.570.000.000