| anonim_4396 a întrebat:

Ce mancare va place si cum se prepara?

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gexu a răspuns:

Salata de conopida si brocoli
Ingrediente

100 g brocoli buchetele
100g conopida buchetele
4-5 oua fierte tari, taiate cuburi
1 cana branza Ceddar rasa
6 felii bacon
235 ml maioneza
1/2 cana zahar alb
2 linguod de preparare

Puneti baconul intr-o tigaie si tineti-l la foc pana se rumeneste si devine crocant.

Intr-un bol pentru salata asezati in acesta ordine brocoli, conopida, ouale, branza si baconul.

Dressingul se prepara amestecand maioneza, zaharul si otetul. Adaugati dressingul si serviti.

ri otet de vin alb

| Gexu a răspuns:

2 linguri de otet din vin alb *

| Stef_1270 a răspuns:

Bruschetti:E simplu de preparat
Ingrediendte:
Paine
Rosii
Pui(optional)
busuioc
sare piper
ulei de masline
Faci piept de pui la gratar, prajesti painea, tai niste rosii in bucati mai mici la fel faci si cu puiul, sezi totul pe felia de paine, adugi sare si piper si pui ulei de masline.
Ciorba de vacuta-http://www.gustos.ro/......acuta.html
Ardei umpluti http://www.eculinar.ro/reteta/? 196

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salata de peste happy
Rosi +Salata verde +Porumb +conserva de peste
si gata

| caramelitamia a răspuns:

Aa. thinking carnea de iepur, si habar n'am cum se prepara. cred ca in cuptor, ca si carnea de pui.thinking