| Coquinne a întrebat:

Ce mancaruri fara carne preferati?

10 răspunsuri:
| Pământul a răspuns:

In general mananc peste cand tin post.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Paste

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Paste cu branza, cartofi prajiti cu cascaval si ketchup, ciuperci cu smantana, mancarica de mazare, cas din amestec de lapte (vaca si oaie) cu sare si ceapa verde, mamaliga cu branza si smantana.
Astea mi-au venit in minte acum, le mananc destul de des.

| Fatamuntilor a răspuns:

Fac un orez cu legume si ciupeci foarte bun
Bors de hribi
Paste cu branza

| J0B0MAT a răspuns:

Pizza, paste, ciorbita, orez cu lapte /legume.

| RainmakerX a răspuns:

Orez cu ciuperci, legume la gratar, paste, pizza vegetariana.

http://retete-haplea.ro/......ara-carne/

| MrLucas a răspuns:

Orez cu lapte/legume, diverse supe, paste.

| murloc a răspuns:

Daca nu mananc carne mananc branza, deci cred ca chestii cu branza, sau cartofi (obligat cu carne sau branza langa).

| Nilvan_Nidia_1990 a răspuns:

Pai supa cu galuste, cereale, spaghete, pizza, taietei in lapte, griz in lapte, etc.