| Bogdan2304 a întrebat:

Ce mancaruri sunt gatite intr-o familie de americani la o cina normala.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Maninca mai mult la restaurant, iar cand gatesc nu-s asa de priceputi,, sau cel putin te asigur ca nu-ti va placea mincarea americana.Gatesc cam rar, nu stiu aia care au copii, dar si aia tot pe la restaurante ii vad.Ei maninca orice tip de mancare, acolo gasesi orice bucatarie, mai putin aia franceza, mai rar.Deci americanii muncesc si femeiea si barbatu, ca urmare nu stau ei sa gateasca, poate in weekend sa faca ceva un gratar, apoi depide si de zona, america e destul de mare si depinde si despre ce americani vorbesti.Americani is toti cei care au cetatenie americana, deci pot fi mexicani, pot fi arabi, indieni, romani etc.Americanii aia americani de pe vremuri aia nu prea au mincnaruri bune, asta pentru ca folosesc zahar la mai orice gatesc.Chiar si la restaurant la fel mincarea in restaurante americane sau specific lor este cu zahar.Maninci aripi cu zahar laughing.Mai sunt si restaurante fara zahar dar f putine si nu le stiu toti cum ar fi de ex in Texas Rudy's pai scuze maninci la aia de nu-ti vine sa crezi.Dar aia is pe ici pe colo.Deci nu poti spune ca americanii stau la cina acasa. Poate or sta arabii, indieniica miroase holurile de dai si fugi de mincaruri de astea dubioase arabesti sau indiene.Nu stiu familiile cu copii ce fac dar aia care is singuri nu stau sa gateasca. Iara de mincat maninca orice, azi la mexicani, maine la italieni, la chinezi etc si tot asa.Nu este ceva sa spui cina sau lunch.Am vazut acum ca se serveste la orice ora de ex breakfast toti cauta si aia vind cai mai light.Mai sunt si din astia care merg la restaurante din astea cum intrebi tu cina bla bla chestii europene, dar marea majoritate maninca orice nu e cina nu-i ceva specific pentru seara.Adica oamenii se poarta natural, maninca ce apuca, ce le place cand le place si etc.Mie mi se par ok de ce ar trebuie sa existe chestii batute in cuie gata e seara mincam cina supa povesti cu carne.Aaa si mai maninca ceva supe, vorbesc de amemricanii aia albi aia vechii, maninca supe de la mai toate restaurantele

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

America = 300 de mil de dobitoci adunati din toata lumea.
http://www.coolinaria.ro/a/1874/Bucataria-americana-pe-scurt.html

Răspuns utilizator avertizat
| Felissa13Eden a răspuns:

Mananca multe coaste de porc la gratar, salata de tapioca, salata de cartofi, cateodata fac si pui umplut, biscuiti(american cookies).

| Softe a răspuns:

Friptura T-Bone
Salata Cobb
Key Lime Pie
Oua umplute picante
Coaste lipicioase si picante

iar cateva sunt si ce mancam si noi
omleta, carne fripta, salata de rosii...