Întrebare recomandată | NubleReapper a întrebat:

Ce mancaruri gatite trebuie sa mananc pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Cele bogate in proteine si slabe in carbohidrati. Renunta la dulciurile cu zahar sau cele cu miere, sucurile din comert si fast-food-urile ori junk-foodurile. Fa cat mai mult sport: jogging, mersul pe jos si antrenament la sala de fitness. Daca respecti poti slabi in timp si frumos.
De 1 luna am dieta personalizata low-carb si am slabit pana acum 5 kg de la 74 (inaltimea fiind de 176). Mi-am propus ca pana in septembrie asa sa ajung la 55-57 kg.

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ciorbă de topor: apă, topor, sare.

| Donsavas a răspuns:

Poti sa urmezi postul negru o data pe saptamana,are numeroase beneficii si sunt demonstrate stiintific.
Nu este greu,trebuie sa ai vointa.
Uneori,sistemul digestiv trebuie sa mai ia o pauza!
Bineinteles ca trebuie sa te hidratezi in timp ce faci asta,sa nu practici vreo activitate sportiva in ziua aia,poate sa dormi mai mult daca e ploaie sau sa stai la Soare cand ai ocazia. Vitamina D si apa suprima foamea. Somnul va ajuta organismul sa se detoxifice mai usor. Dupa terapie,a doua zi, incepeti sa mancati mancare mai usoara, nu sariti la oua, lactate si carne imediat!
Ai face bine daca in acea zi a saptamanii te-ai spala pe dinti, pe tot corpul. Te va face sa te simti mult mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| DroIja a răspuns:

Toate doar că nu.

| Razvanu a răspuns:

Nu stiu frate, incearca cu piz.dda. la mine a mers

| Ungureanu_Emanuel_1988 a răspuns:

Sa stii ca Mancarea NU slabeste asa tare FA SI TU SPORT! alearga si cu ca mine 11 km (nu este obligatoriu fara oprire) In fiecare zi si poti slabi EZ intr-o saptamana