| dancapitan a întrebat:

Ce mancati traditional la masa de Craciun?

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

De craciun mancam, carnati, muschi de porc, costita afumata, toba. Apoi traditionalele turte cu nuci[scutecele domnului] care se fac in ziua de ajun de craciun, sarmalute, piftie si ciorba de gaina.

Abh
| Abh a răspuns:

Ciorba de porc acrita cu varza murata, sarmale, racituri( piftie), cozonac.

Răspuns utilizator avertizat
| OMarmotaO a răspuns:

Sarmale, piftie, friptura, toba, cozonac (nu le mancam pe toate odatalaughing

| raine a răspuns:

Cel mai traditional ar fi NIMIC.
dar putem inlocui cu cartofi prajiti si salata de varza acra

| alice_7857 a răspuns:

Sarmaleeeeeeee

| Tedi232 a răspuns:

Friptura,toba,cozonac,carnati,bomboane si tort.

| pissy_6592 a răspuns:

Toba, carnati, racituri etc.