| SingleForOne a întrebat:

Ce meniu principal aș putea prepara de Paște? În afară de ciorbă, sarmale și altele pe care le avem aproape în fiecare săptămână sau lună.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curcan, gordon bleu, ciorba de perisoare, supa de galuste

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum a spus cineva deja primul care mi-a venit in minte cand am citit intrebarea ta a fost drobul!

| Mirel4412 a răspuns:

Nu prea ai multe optiuni, daca vrei mancaruri mai speciale cauta in retetele de ramadan

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drob.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supă cu tăiței+ piure de cartofi, pane de carne, poate, compot și salată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Drobul e specific de Paște.
Nu îmi place dar am văzut-o pe mama cum prepara pentru tata.