| BunaAll a întrebat:

Ce oua de gaina sunt mai bune? Alea albe sunt mai bune?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are importanta ce culoare are coaja de la oua, ci cu ce sunt hranite gainile care au facut acele oua, cu iarba si graunte bune sau cu chimicale, hormoni si antibiotice.
De preferat oua de la gainile de tara, ca taranul nu le hraneste chimic, ca cei de la fermele mari.

| Hammurabi a răspuns:

Cele care au gălbenușul mai portocaliu. Ouăle găinilor care sunt hrănite cu chimicale au gălbenușul galben pal.

| CleanHeart a răspuns:

De casa sunt cele mai bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la găinile moțate.Nu conteaza daca-s albe, brune sau roşcate, ci doar să fie moțate.

Răspuns utilizator avertizat
| cyupaku a răspuns:

Cele de gaina din gospodaria particulara..de curte mai exact care stau in libertate si mananca iarba si insecte din curte, cat despre culoarea cojii, statistic nu este nici o difrenta

| Adiadictie a răspuns:

Daca ati plac si le tolerezi sunt bune oricum

| GabrielGL a răspuns:

Nu conteaza de care gaina rata etk sa fie de casa sa fie hraniete cu graunte grau etk natural in aer deschis sa aiba lumina naturala curatenie si apa proaspata, de obicei cele albe sunt la neon si cele rosi la soare dar nu e mereu asa si la lumina neonuli pot iesi rosi