| Sara2 a întrebat:

Ce parere aveti despre biscuitii belvita start mancati dimineata la micul dejun? sunt sanatosi?

9 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Sunt buni rau... da daca sunt sanatosi nu stiu.

Uita-te pe ambalaj ca sa vezi ce contine. u ii mananc cu lapte sau iaurt.

| Krosa a răspuns:

Biscuiţii nu conţin coloranţi sau conservanţi", spune Maria Burnuz, Brand Coordinator Biscuits.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii ador, dar ma enerveaza ca se sfarama repede. In rest toate bune si frumoase. Eu ii mananc pe strada cand nu am rabdare sa ajung acasa si stomacu meu striga prea tare laughing.

| ピンク a răspuns:

Pai, gustul este bun, nu spun ca nu este. Desi mie personal nu prea imi plac. Cat despre a fi sanatosi sau nu... exista cateva indoieli. E adevarat ca pe ambalaj scrie : "Din grau integral, nu contine coloranti sau conservanti", dar nu prea te poti lua dupa asta. Adica, chestia asta scrie si pe pachetele de chips-uri! Poti sa mananci, dar sa nu ii consumi in exces, creeaza dependenta si, cu timpul, poti deveni obeza din cauza lor. ♥ Pace

| คlєxヅ a răspuns:

Da, poti manca la micul dejun belvita start. Dar fereste-te de cerealele Neskuik, Chocapic pentru ca aceste cereale sunt pline de euri, coloranti, conservanti etc.
Eu am mancat multe din astea la micul dejun si nu ai vrea sa stii ce am patit.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Ei la gust sunt foarte buni dar nu-ti recomand sa mananci dimineata(risti sa faci ulcer la stomac si nu e de bine)

| valeria4u a răspuns:

O adevarata placere! Biscuitii BelVita Start sunt exact ca in reclama.

Doar cu un mic mare "defect"

Daca te uiti pe spatele ambalajului vei observa o multime de E-uri... straight face

Deci in concluzie, sunt putin mai sanatosi decat chipsurile si snaksurile... waiting

| JustMeNck a răspuns:

Sunt fooooooooarte buni happy

| MadutzaPuP a răspuns:

Sunt buuuni si sanatosi:* au multe chestii sanatoase(scrie pe cutie)si tot pe cutie scrie ce trebuie sa contina un mic dejun sanatos :*