| traficanta a întrebat:

Biscuitii Belvita Start sunt sanatosi? adica pot fi consumati asa stiind ca sunt buni de ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

"Sanatosi" e un termen relativ. Sunt mai sanatosi decat altii pentru ca nu au coloranti artificiali si au mai multe fibre. Sunt mai putin sanatosi decat alte marci pentru ca au zahar, mai putine fibre decat altii (dita) si nu poti fi niciodata sigur de ingredientele unor produse din comert. Ma bine iti faci niste fursecuri cu stafide in casa, sunt delicioase si mult mai sanatoase.

| pwp a răspuns:

Nu am mancat pana acum.nu stiu cum sunt...

| DonAnonymius a răspuns:

Sunt cam scumpi. Nu cred ca iti dau ei asa multa energie, dar sunt buni de mancat cu un ceai sau un lapte dimineata.

| RoxanaPicsi a răspuns:

Nimic nu e sanatos daca este ambalat si facut in fabrici. Asta cred eu! De fapt. Mai este ceva sanatos in Romania?worried

| Nume a răspuns:

Logic ca da

| viooiv a răspuns:

Nu te lasa pacalit de ambalaj si reclama.citeste etichta.