| ScapaMaDeEa a întrebat:

Ce pot gati repede? big grin

21 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Pâine prăjită cu ouă, clătite, ouă ochiuri sau tortilla.

| mgtow a răspuns:

2 oua.

| Naяutσ a răspuns:

Cartofi prajiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
De obicei, eu imi pregatesc asa:
1.OMLETA CU CARTOFI
Dau pe razatoare 2-3 cartofi.Ii sarez si ii combin cu 2 oua si o lingurita pasta de tomate.Compozitia o pun in tigaia de teflon, in uleiul bine incins.Amestec din cand in cand cu lingura de lemn sa se prajeasca bine cartofii.
O mananc fierbinte cu o pofta de nici nu-ti poti imagina!
2.SANDVIS "CU DE TOATE"
Scobesc o franzela, in scobitura formata pun un ou fiert taiat felii, o bucata de branza faramata si o felie de parizer sau alt mezel de prin frigider.
Iar acest sandvis este mancat cu mare, mare pofta!
3. TARTINE CU BRANZA TOPITA SI CASTRAVETI MURATI
Pe feliile de franzela, intind branza topita.Peste branza imi pun rondele de castraveciori murati.Cand in frigider nu este branza topita, folosesc margarina Delma Sandvis, peste care pun branza data pe razatoare.
Tartinele ies foarte bune oricum!
Daca vrei si ceva dulce, uite aici:
BILUTE DIN MORCOVI CU NUCA DE COCOS
Intr-o oala cu lapte, pun o cana de zahar si 4 morcovi mari dati pe razatoare si pun compozitia la fiert.Cand totul devine ca o pasta, o dau la o parte pana se raceste.Intr-o tava pun nuca de cocos si cu o lingura iau putin cate putin din compozitie si fac bile care le rostogolesc prin nuca.Atunci cand nu am rabdare, amestec nuca de cocos cu pasta de morcovi si o consum cu lingurita.
Sper ca ti-am fost de folos cat de cat.
Te pup!

| Northern a răspuns:

Pâine cu dulceață de vișine, simplu și bun!

| comsacodrut a răspuns:

Pui cu smantana si ciuperci. Cauta pe google cum se gateste

| lizucalisuca a răspuns:

Paste cu sos de rosii si orice leguma rasa/tocata ai prin frigider sau pur si simplu cu branza rasa - aprox. 10 minute
Cartofi prajiti - aprox. 30 min
Omleta - aprox 5 min
Orez cu orice legume ai prin casa (morcovi/ciuperci/dovlecei/ceapa) - proportia 1:3 (la o cana de orez trei cani de apa) - 30 min

| ZigZagMTFK a răspuns:

Paste, salata, omleta.

| iDangerous a răspuns:

Salate?

| MariusGomoi a răspuns:

Cel mai repede se fac sandwich-urile happy

| andreea9701 a răspuns:

Salata si omleta

| Beautifullady189 a răspuns:

Omleta,salata,cartofii prajiti...
Sau daca vrei ceva dulce:
http://www.petitchef.ro/retete/desert/prajitura-rapida-cu-cacao-fid-1330099
Sper ca te-am ajutat... funda?

| vasiyo a răspuns:

Salata,2 oua si ca desert niste clatite.

| WtfIdk1969 a răspuns:

Google laughing

| RewerDivli a răspuns:

50 bani

| Îngheţatăăă3310 a răspuns:

Clatite, salate, oua ochi, friganele ( inmoi paine in ou iar apoi o faci ca pe omleta ) iti poti faxce suc de fructe laughing Cam atatea cunosc eu.

| MariusTira a răspuns:

Pastelaughing))