| anonim_4396 a întrebat:

Ce pregatiti pentru cina din seara asta sau pentru ora pranzului de maine?

Răspuns Câştigător
| murik a răspuns:

Cina... a fost deja: orez cu legume si pastrav proaspat la gratar -30-40 min preparare; iar pranzul de maine: pui la rotisor cu salata de verdeturi si alte nebunii *(sal verde, ceapa verde, rucolla, ridichi, morcov ras, andive, chivas, broccoli si ce pofta mai ai)

9 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Pai daca tot iti place pastravul: fierbe cartofi albi cu tot cu coaja pe jumatate, ii tai apoi felii cam de un deget si ii asezi intr-o tava unsa cu unt, presari sare, piper, boia dulce si iute. pastravul il crestezi si il invelesti in bacon afumat, inauntrul lui pui o ramurica de rozmarin si un catel de usturoi zdrobit. asezi pestele peste cartofi, stropesti cu putin ulei de masline si otet balsamic si bagi tava la cuptor 180*C...in 20-30 minute minunea e gata, servesti cu o salata de fennel happy enjoy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La cina oua jumari cu ceapa verde, iar maine la pranz bors de loboda si stevie si pilaf cu vita inabusita la cuptor.

mlm
| mlm a răspuns:

Ptr cina:piure de cartofi cu piept de pui cu lamaie si rozmarin, salata de cruditati; Iar pentru maine la pranz cioba de burta si pilaf de orez cu carnati de casa si salata de sfecla.

| DenissaDeea a răspuns:

Pai pentru cina am gatit o piftie de pasare de mananc de nu ma mai satur, ca de fel nu sunt prea mancacioasa... iar maine pregatec o friptura cu legume oooooa...

| ada a răspuns:

De cand iubitul meu este plecat, nu prea ma omor cu gatitul.Mananc mai mult racituri.Totusi ma gandeam sa mai gatesc si eu din cand in cand.Chiar pentru maine as vrea sa fac o ciulama de pui cu ciuperci.Am toate ingredientele.Smantanica,lapte,piept de pui la congelator, ciuperci, faina, vegeta si legume pentru supa(deoarece eu fierb carnea impreuna cu legumele intregi si cu putina vegeta, iar apoi ma folosesc de supa aceea pentru a face ciulamaua).

| alexthebest2000 a răspuns:

Am pregatit: mustar iute, crenvusti, branza de urda, rosie si salam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Supa de gaina cu taitei de casa si snitele din piept de gaina cu cartufi natur cu patrunjel si castraveti murati. crema de zahar ars.
asta seara am mancat sanwich-uri calde cu sunca si cas si compot de mere fara zahar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place pastravul umplut cu bacon si bagat la cuptor, sunt innebunita dupa brocoli, andive si rucola, eu folosesc brocoli proaspata in salate, la fel si conopida. iar orezul este perfect pentru peste.in ultimii 17 ani cred ca am mancar doar de 2 ori loboda, si imi e un dor nebun de un bors cu loboda si dres cu oua.gaina de casa este preferata mea la supa cu taitei sau galuste, nu stiu daca am cumparat vreodata alt fel de gaina pentru cele 2 supe.in bucatia de gradina pe care o am, am plantat brocoli, conopida, ceapa rosie si andive, am seminte de loboda si am uitat sa le plantez, dar maine sigur am sa fac asta eu astept in continuare specialitatile voastre. cu multa dragoste...ZAZU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt maine seara voi face pui cu smantana si cu mamaliguta, iar pentru maine la pranz voi face o ciorbita de fasole cu costita afumata si tarhon, iar la felul 2 voi pregati niste cartofi taranesti cu snitele si salata de varza.