| devine a întrebat:

Ce reteta de prajituri/ceva dulce imi recomandati pentru seara de Craciun? Vreaus a fie ceva simplu dar special happy

Răspuns Câştigător
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Sunt multe feluri de prajituri pe care le poti face dar de revelion sunt recomandate torturile pe care le poti face cu diferite creme si sa le ornezi cum vrei tu.mai poti face:crema de zahar ars; clatite; placinte; gogosi; etc.
ideile pe care ti le-am dat sunt simple si nu cred ca este nevoie sa-ti si retetele pentru ca cred ca ai o carte de bucate acasa si le gasesti acolo. POFTA BUNA SI CRACIUN FERICIT!

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Andreea, ai pus cam tarziu intrebarea in legatura cu prajitura de Craciun, de aceea nu am reusit sa-ti raspund.Iti sugerez pentru noaptea de Anul Nou ceva simplu si rapid.Ai nevoie de un blat de tarta(nu tort) de la hipermarket, de o cutie cu compot de ananas si frisca.Asezi bucatile de ananas peste blat, mai insiropezi putin cu zeama compotului si montezi deasupra multa frisca. Exista si varianta cu blat de pandispan, despicat in doua sau trei bucati, cu ananas si frisca intre straturi.Se pot folosi si alte fructe devenite compot(mere, pere, bine aromatizate.Revelion vesel si fericit! Mira

| devine explică:

multumesc! nu o sa declar niciun castigator la intrebarea aceasta pentru ca ati fost amandoi draguti si ati raspuns prompt si o sa tin seama de ambele idei. Craciun Fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mmmm: P r i c o m i g d a l e! Craciun fericit andreeaz!

| Stolecka_Klaudia_1988 a răspuns:

Incearca si pagina asceasta

http://gustulcopilariei.ro/Retete-Culinare.php

Poate iti aduci aminte de ceva din copilaria ta