| anonim_4396 a întrebat:

Ce reteta de ceva dulce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tarta rece de branza, tiramisu, crema de zahar ars cu blat si frisca, salata de fructe, inghetata

6 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Fursecuri cu banane:
1/2 kg biscuiti, 2 lg cacao, o cana lapte, un pachet de unt, o cana zahar pudra, doua banane, coaja de la o lamaie.
Preparare:
Biscuitii se dau prin masina, se adauga cacaoa si laptele caldut, se amesteca pana se omogenizeaza.separat se freaca untul cu zaharul pudrapina se obtine o pasta; Pe un celofan umezit se aseaza un rand de pasta de biscuiti, apoi un strat de unt.Pe mijloc se punejumatati de banana taiata in lung, apoi se ruleaza compozitiase ruleaza celofanul si se da la rece, dupa ce s-a racit se taie. Pofta.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Cred ca un cremsnit sau o crema de zahar ars ar fi excelenta.Nu e nevoie sa-ti dau reteta deoarece o gasesti 100% pe internet.

| zu a răspuns:

Ceva foarte foarte simplu..incearca o budinca.

| tzushk a răspuns:

Incerca http://www.prajiturele.ro/ Sunt o multime de prajituri, torturi, creme, fursecuri, inghetate... Deja mi-e pofta si mie de ceva bun :D

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.prajiturele.ro - aici am gasit o gramada de prajituri delicioase. chiar mi-am notat cateva si am sa incerc si prajitura cu caise:x

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Beer