| alinaaa22 a întrebat:

Ce retete de dulciuri facute simplu stiti? Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| whiteOdrink a răspuns:

Paai. clatite(in prima faza), trebuie sa stii cum se fac clatitele, sunt usor de facut numai ca trebuie sa ai rabdarebig grin si apoi.ai nevoie de cateva mere, depinde cate clatite facihappy si ...merele, le cureti si le dai prin razatoare(ca pentru placinta cu mere) apoi le pui la foc cu putin zahar si mesteci asa incat sa nu se prinda de fundbig grin dupa ce merele sunt bine facute(putin fierte) faci un tort de clatite!hee hee e foarte foarte usor si delicios! sa nu uiti ...in mere poti sa pui esente si scortisoara! big grin

8 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Budinca. Se gaaseste in comert, la plicuri, adaugi lapte si gata. Simplu si gustos.

| Zenithf a răspuns:

Gris cu lapte, piscoturi sau biscuiti cu fructe sau cu compot (de ex. cu coktail tropical), banana split, chec...

| CCarmencita a răspuns:

Tiramisu, e si bun si usor de facut. Depinde acum si de gustul fiecaruia. http://retete123.ro/retete-video/tiramisu-cu-branza-mascarpone/ aici un exemplu de reteta Tiramisu.

| ionutzul31 a răspuns:

Cred ca aproape unahee hee

| Bradster a răspuns:

Gem, dulceata, chec.

| cyndrella a răspuns:

Piscoturi,papanasi,banane.budinca,gogosi,clatite,mere copate cu nuca ...etc
sper ca exemplele pe care ti le am dat sa ti fie de folosbig grin

| yammi a răspuns:

Si-o ciocolata de casa usor de facut si buna: ...ariei.html

| Byank092 a răspuns:

Clatitele sunt simplu de facut si bune