Întrebare recomandată | Ionitza_Cosmyn_1999 a întrebat:

Dati-mi si mie va rog niste retete ce pot fi facute in "Saptamana Altfel" la scoala

Fundaa

9 răspunsuri:
| ady123 a răspuns:

Salam de biscuiti!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face un tort Tiramisu ( simplu, fără mascarpone ) după următoarea reţetă :

Ai nevoie de : 1 pac. mare de pişcoturi ( 400-500 gr; sau 1 blat de tort rotund, din magazin ), 2 plicuri cremă Tiramisu ( Dr. Oetker ) şi 2 ceşti cafea ( eventual şi 1 sticluţă esenţă de rom 20 ml ), şi 2 linguriţe de cacao ( pentru ornat ) + 400 ml lapte rece ( pentru cremă ).

Pişcoturile sau blatul de tort se însiropează cu siropul de cafea, crema se prepară ( la "rece", cu mixerul ) conform instrucţiunilor de pe plic şi se întinde pe pişcoturi/blat, iar deasupra se pudrează cu cacao.

Este gata în 10 minute şi e foarte SIMPLU de realizat!

Toate cele bune.

| iCappy a răspuns:

Salata de fructe(asta facem noi)
Tort( trebuie sa luati blatul gata cumparat si voi trebuie doar sa puneti crema)
Inghetata (se cumpara la plicuri praf de inghetata)
O salata de legume sanatoasa(nu cred ca vei alege astalaughing
Tiramisu(va poate ajuta diriginta)
Un milkshake(Pui gheata, iaurt, sdrobesti gheata in iaurt(iaurtul sa aiba gust de fructe) mai puneti voi sirop de ciocolata care se cumpaera, fulgi de ciocolata si pe deasupra niste frisca.
Iese delicios.
Bafta.

| georgiana999 a răspuns:

In fiecare an am facut aceeasi reteta si s-a terminat la fel de repede =)) http://www.petitchef.ro/retete/desert/bomboane-raffaello-fid-237630

Răspuns utilizator avertizat
| YoVyLLy a răspuns:

De exemplu, anul trecut am facut salata de fructe. daca vrei, fa si un milkshake.Sunt sigur ca, colegilor tai le vor place.

| Ionitza_Cosmyn_1999 explică:

Imi poti da si reteta de la milkshake?
Ai funda

| Ionitza_Cosmyn_1999 explică:

Fac si ce mi-a spus sypras adica mi-am ales eu din ce a zis el si ce mi-a zis Georgiana si vad atunci in "Saptamana altfel" care e mai buna laughing si va dau funda la care e mai buna

| Caterinque a răspuns:

Ia de la medicu de familie