| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac? am tinut o dieta in urma careia am slabit 8 kg, iar acum continui sa mananc alimente care ingrasa mai putin, dar si pe acestea le mananc in cantitati foarte mari. ce sa fac ca sa nu mai am asa pofta de mancare? va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| mariazet45 a răspuns:

Bea apa, mananca fructe, salate si nu manca dupa ora 6 seara, salata de varza, cat de multa.

| MM a răspuns:

Cum ai slabit 8 kg?
Redu alimentele ce contin grasimi. Daca ti-e foame tare peste zi, nu manca o cantitate mare de mancare la o singura masa.Mananca putin si des, o data la 3 ore.Incearca sa ai 3 mese stabile pe zi cu cate-o gustare intre ele, toate la un interval de 3 ore una fata de alta.Pentru a mai potoli pofta de mancare, bea un pahar cu apa inainte cu 15 minute de masa.

| gianinutza a răspuns:

Cu o jumatate de ora inainte de-a manca consuma cate un mar, sau bea un pahar de apa plata! aaa...si MANANCA LA ORE REGULATE!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca este vorba despre carne, poti manca cata vrei, cea de vaca nu prea intra, incearca, orez legume fierte, nu manca ce-ti place mananca doar sa te intretii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananca din 3 in 3 ore da cate putin