| MyPassion a întrebat:

Ce supe de slabit stiti in afara de supa de varza? Dati-mi reteta cum se prepara:XDau funda.winking

4 răspunsuri:
| ocrucianu a răspuns:

Supa de varza, preparata fara grasimi, slabeste in primul rand pentru ca nu aduce nici un aport energetic. Deci poti tine dieta cu supa si din alte legume, cu exceptia cartofilor, fasolei, mazarii. Si, neaparat, fara grasimi si fara paine happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce spui despre o supa apetisanta cu foarte, foarte putine calorii?
Si nu e cu varza, e de legume.
Pentru patru portii ai nevoie de: 175 grame linte, o lingura de ulei, doi morcovi (tocati marunt), doua cepe (tocate marunt), trei fire telina (tocate marunt), o conserva de rosii in suc propriu, doi catei de usturoi (zdrobiti), 1, 5 litri de apa, o lingurita cu oregano (tocat marunt), sare si piper.
Se caleste ceapa, telina si morcovii cu putin ulei. Dupa ce si-au schimbat culoarea, se adauga: lintea, rosiile si usturoiul. Apoi, se toarna apa.
Supa se fierbe la foc mic, acoperita, circa o ora. La final se adauga sare, piper si oregano.
O seara placuta!

Răspuns utilizator avertizat
| Belciu a răspuns:

Orice supa cu legume si zarzavaturi ajuta la slabit, daca o mananci fara paine si fara paste fainoase.
http://www.vindecarenaturista.blogspot.com