Întrebare recomandată | Thecurious a întrebat:

Ce tip de masline, din comert, sunt mai sanatoase?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vad vreo importanta, doar sa fie proaspete, sa stea in zeama lor, asta e important

| SilentRain a răspuns:

Alea veriz îmi plac mie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cele verzi nu sunt prelucrate, deci mai sănătoase.

| NLS a răspuns:

Și eu cumpăr de regula verzi, e chestie de gust.
Fie ca sunt în borcan sau vărsate, stau destul de mult timp în apa aceea pana sa le cumperi.
Nimeni nu garantează prospețimea celor vărsate, asa ca mi e indiferent ce cumpăr. (vărsate sau borcan).
Atenție la măslinele negre, uneori sunt vopsite. și nu glumesc deloc, chiar am văzut în realitate cum arata asa ceva.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Nu stiu pentru ca nu-mi plac.

| Andreeush a răspuns:

Cred că cele verzi.

| Idontcare69 a răspuns:

Cele la conservă, mici, cu sâmburi sunt cele mai sănătoase. Cele vărsate si foarte mari sunt "forțate" să crească.