| Ionică a întrebat:

Ce trebuie sa mancam in timpul verii?

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Mancarehee hee... daca te referi, incearca fructele si legumele respective verii, rosii, cirese, visine, capsuni si multe altele tongue

NOname
| NOname a răspuns:

Ar trebui sa mancam cat mai multe fructe si legume (salate) si bem de la 2L in sus de apa pe zi.winking

| Reinkaos a răspuns:

Mananca Branza cu rosii si iti va fi bine laughing de preferat ar fi sa bagi si mult pepene in tine ( cand se mai ieftinesc)

| kUuKii a răspuns:

Fructe, legume, salate

ceva usor

si nu uita de cei 2 L de apa pe zi obligatoriu

| Tourniquet a răspuns:

Trebuie sa tinem cont ca acum daca mananci un castron de ciorba si mai mananci cu ardei iute transpiri de toate alea si ti-e cald rau.

Ar trebuii sa bem 2. 5 - 3. 5 L pe zi. Deoarece pe caldura asta ne deshidratam repede, cate o limonada facuta in casa sau orice suc facut in casa.
Ca mancare sunt bune : branza cu rosiile, sandvis-urile(cu ce-ti place tie), pepenele, salatele de fructe, salatele de legume, orez cu lapte si scrotisoara deasupra servit rece, gris cu lapte si dulceata desupra servit rece, supa rece, ciorba rece (daca-ti place) si cam astea sunt. Poti sa te mai racoresti si cu o inghetata, dar nu exagerat, ca inghetata asta cam ingrasa.batting eyelashes

Eu am mai citit intr-o revista de vara trecuta ca e bine sa bem si cate un pahar de bors pe zi. Are efect racoritor si inviorator!

| Anonim134 a răspuns:

Fruncte si legume, multa apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe fructe si legume si bem 2 litri de apa pe zi

| Byclick a răspuns:

Mici si bere

| GOODLUCK a răspuns:

Muulte fructe, 2 L de lichid (apa ar fi de preferat )
Si Legume.

| caitlin_9802 a răspuns:

Apă