| Laurentziu1234 a întrebat:

Ceva solutii pentru a curata aragazul cu tot cu ochi? E slios si lipicios si cif nu merge.
PS: Mentionez că m-am mutat de 2 zile undeva

9 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Sano forte plus ( in ambalaj negru)
Scoti ochiurile, apoi dai pe toata suprafata, lasi 10 minute si cureti cu un burete abraziv.Atentie,foloseste manusi de menaj..Cu o laveta uda curata urmele lasate clateste laveta pana iese curat. Apoi cu carpa uscata dai lustru.Cu aceeasi subtanta cureri si ochiurile.Dai pe ele, le cureti cu buretele, clatesti, usuci si le pui la loc.

Răspuns utilizator avertizat
| Fatamuntilor a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Am luat dela un magazin mic.Dar banuesc ca gasesti si in KAUFAND.La Lidl, slabe sperante, au mai mult produse marca propie.
Intreaba la magazinele de cartier.Ma gandesc ca daca lumea intreaba vor si pe stoc.
Cu 20 lei cumperi produsul dar si o pereche de manusi(separat)

| NLS a răspuns:

Mai pune niste CIF, si stoarce o lamaie, sau foloseste sare de lamaie (preferabil cu manusi).
Bineinteles, daca e foarte murdar, trebuie sa astepti macar 1-2 ore sa patrunda solutia/sucul/sarea in stratul de mizerie intarita, abia apoi sa freci cu buretele.

| dinaprilie a răspuns:

Vezi ca sunt niste "chimicale" care zic ca sunt doar pentru aragaz. ceva destul de chimic si eficient..mergi la SUPERmarket si gasesti acolo..intr/9 sticla galbena cu fas fas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cillit Bang.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Eu folosesc Sano forte sper sate ajuta pentru mine este foarte bun l-am descoperit la muncă și mi-am loat si eu unul

Răspuns utilizator avertizat
| nukeyly a răspuns:

1. Daca poti aerisii bine(atentie vapori organici nu tocmai buni) si nu ai scantei pe zona, toarna diluant universal 509 asta duce dizolva TOT (nu 551 nu 209 astea-s unsuroase si cretine sa nu fie marca stiky).
2. Mai e varianta cu acetona la butoi metalic de 20 L, daca ai buget da sa n-o dam pe 007-james-bond.
3. Sau daca nu te grabesti pune apa calda si las-o sa lucre 15-30 minute, la end stergi cu carpa de unica folosinta mazga gretoasa.
Musai manusi heavy duty la treaba asta, si stomac bazat, happy BAZALTIC.

4. Si ultima varianta iei de pe olx un aragaz second curat la pret de nimic, si asta piciii-lipiii fai vant la categoria donatii.