| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am o intraziere a menstruatiei de 5 zile sad! Pana acum venea regulat la 28-30 de zile. Mentionez ca am avut un furuncul imens pe fese pe care l-am tratat cu antiobiotic local, m-am mutat in alt apartament si am inceput munca. Oare ar putea fi acestea cauzele?
Ultimul contact ar putea fi plasat undeva prin data de 10.06 dar ne-am protejat plus ca nu eram la ovulatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DanaDaniellllla a răspuns:

Stai liniștită, pur și simplu medicația îți întârzie ciclul menstrual, iar acest lucru este ceva normal.

| melissaazevedo a răspuns:

Nu cred că ar trebui să intri în panică. În mod neobișnuit, un ciclu menstrual sănătos poate varia de la fiecare 21 la 35 de zile. Uneori fetele experimentează mai mult de o săptămână de menstruație târzie. Stresul ar putea fi motivul apropiat al acestei afecțiuni. Pe măsură ce te-ai mutat în noua locație, este posibil să fii stresat. Sper că nu aștepți cu nerăbdare un copil. Dacă starea durează mai mult, consultați un medic