| FataAmintirilor a întrebat:

Vreau reteta usoara de pizza! funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
PIZZA DE CASA
Ai nevoie de:300 g de faina, 200 ml de lapte, 20 g de drojdie, 1 varf cutit de sare, 200 g de parizer, 150 g de cascaval, un varf cutit de piper, 100 ml de bulion sau pasta de tomate, 250 g de ciuperci din conserva, ulei.
Amesteci bine faina cu laptele, drojdia, sarea, pana se obtine un aluat si il lasi la dospit 1 ora.
Dupa ce a crescut, ungi bine o tava cu ulei, intinzi aluatul cu sucitorul, apoi il asezi in tava.Deasupra aluatului vei pune ciupercile strecurate, parizerul taiat cubulete.Razi cascavalul, pui bulionul, lasi cam 1/2 de ora la dospit. Apoi o lasi sa se coaca la foc mic, timp de 1 ora.
Pofta buna.
Te pup!

| FataAmintirilor explică (pentru anonim_4396):

Mersi de reteta! o voi face iar daca va iesi vei primi funda! mersi mersi te pup :*

| FataAmintirilor explică (pentru anonim_4396):

Ai funda! buna o iesit pizza

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataAmintirilor):

Iubito, ma bucur ca ti-a iesit pizza!
Din pacate nu-mi apare fundita data de tine, nu stiu de ce.
Te pup!

| FataAmintirilor explică (pentru anonim_4396):

Intreaba pe astia de la tpu..eu ti-am dat funda happy mss

5 răspunsuri:
| WoKy a răspuns:

Faci blatul, si pui pe el ardei, rosii, salam uscat, cascaval, omleta etc!