| UnCristian94 a întrebat:

Cine-mi poate spune care sunt beneficiile consumului slaninei de porc?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Desigur ca organismul uman are nevoie de grasime, colesterolu este produs de ficat,colesterolu este esential productiei de hormoni esentiali organismului uman, grasimea naturala cum este slanina in special porcu crescut natural nu cu chimicale slanina aia contina grasime naturala care nu se converteste in colesterol care uni ar spune ca creaza boli in realitate actitivatea fizica creaza boli desi lipsa activitati nu grasimea, grasimea se depunde desigur sub forma de tesut adios cea ce e esentiala organismului, acuma nu trebuie sa manci toata ziua slanina si in limite,uite o super masa
oua proteine
slanina grasime
cartofi carbohidtrati
o masa perfecta
trebuie sa consumi tot fructe,legume,proteine,grasime,proteine dar tot ce i natural nu produs de om,ai slanina de porc de la tara manca cei natural nu creaza rau, zaharul, mezelurile, dulciuri, sucuri alte otravuri te omoara nu grasimea http://www.ziare.com/......ne-1100973

11 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Are multe glucide, adica multa energie.

| darrio2007 a răspuns:

Destul de hranitoare.Dar nu in exces.Creste colesterolul.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Ştiu că slănina, untul, şi în general carnea de porc, cresc colesterolul. Organismul are nevoie de mai multe, dar totul cu măsură.

Pa-pa.

| BiuL a răspuns:

Nu exista

| costis a răspuns:

Cred ca merge la oamenii foarte robusti si cu un metabolism foarte bun.

| Lynna a răspuns:

Sincer nu prea are beneficii.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

E satioasa si buna la gust. Daca ai si niste ceapa cu sare langa, e nemaipomenit. Si daca ai si o tuiculita e ideal.

| zaratu a răspuns:

Nu prea are beneficii mai mult ingrasa

| Yamaha123 a răspuns:

Are multe beneficii dar nu foarte mult! http://calorii.oneden.com/Calorii-Slanina-de-porc.html
Succes

| Daniel31 a răspuns:

Nu cred ca exista beneficii