| andreea_1379 a întrebat:

Cine stie daca porumbul fiert ingrasa?

13 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Da, ingrasa.
Numai bine!

| KirigayaKirito a răspuns:

Nu dragutzo! Nu ingrasa daca mananci cu masura! De fapt este chiar foarte sanatos! O portie de 100 g are 120 kcal! Poti sa mananci linistita 2 bucati! MMM. sper ca ti-am fost de folos! Funda?

| Roxett a răspuns:

Doar daca il mananci in cantitati mari. dar poti sa incerci sa mananci porumb copt in locul celui fiert.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Andreea Porumbul ingrasa;)

Daca doresti ajuta-ma te rog cu 2 voturi :P
http://www.econcurs.com/concurent-DidoracDenis.html

http://www.discover-europe.org/haivoteaza/DidoracDenis.php
pe link-ul ai 2-lea trebuie sa apesi de 2 ori pe butonul Voteaza

ITI MULTUMESC DIN TOT SUFLETUL;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu ingrasa este foarte bun

| Dennys1521 a răspuns:

Sunt si eu ff curios
sa aflu raspunsul

| Lummy a răspuns:

Nu, nu ingrasa.stai linistita happy

| Angelsergiuboy a răspuns:

Depinde de organims

eu am mancat 20 de bucati si n-am pus nimic

si nici nu pun oricat de mult as manca

dar poate tu ai 1 organism mai lent si depui

asta-i alta poveste

daca te-am ajutat funda

| Lucrian a răspuns:

Ingrasa foarte mult chiar. Mamaliga (care e facuta din malai, adica din porumb), are mai multe calorii decat paine. Si in plus stii tu... porcul cu porumb se ingrasa.
Nu te pacali ca are 100 si ceva de calorii la 100g, pentru ca un singur porumb are cateva sute de grame. O femeie nu trebuie sa depasesca 1800 calorii/zi. Deci din 4-6 stiuleti ar trebui sa ai toata mancarea pe ziua respectiva, ceea ce nu e recomandat
Deci te ingrasa bine de tot daca exagerezi happy

| norbee1994 a răspuns:

Pai depinde in ce cantitati il mananci
Un stiulete nu e capat de tara, dar mai multi deja e o problema si nici nu conteaza neaparat numarul de calorii, cat cantitatea de carbohidrati.
Calorii Porumb fiert, Green Giant
Calorii Porumb fiert, KFC

| Rares2594 a răspuns:

Nu ingrasa, mananca linistitawinking

| puf1992 a răspuns:

Eu mananc cand e porumb intodeauna cand este si nu m-am ingrasat niciodata... ei bine pe mine ma doare burta dupa ca beau lichid. dupa fix dupa.apa sau suc si nu e bine. dupa mine nu ingrasa.