| imelenama a întrebat:

Cu ce pot inlocui merele de calite din placinta? In afara de dovleac. Ce alte fructe pot adauga? Dulceata e buna?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar practic ce plăcintă vrei sa faci? Cu mere, cu dovleac, sau cu alte fructe? Poti face cu fructe congelate gasesti in supermarchet, capsuni, zmeură piersici caise, trebuie sa mergi sa cauti.

| NLS a răspuns:

Cu alte fructe ce lasă puțin suc: căpșuni, prune potrivit de coapte, vișine, cireșe, afine, mure, zmeura.
La nevoie merge și dulceață sau compot,
sau fructe confiate și/sau congelate, special pentru acest scop: prăjituri, chec, tarte.

| gabicoo a răspuns:

Pătlăgelele!
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Sau cartofii - pomme du terre - în traducere aproximativă = mere de pământ!

| gabicoo a răspuns:

Cu dulceață de gogonele!
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti face placinta cu branza sarata, branza dulce cu stafide, ciuperci, visine, capsuni, afine, ciocolata, crema/pudding de vanilie, branza cu marar, carne tocata, iaurt, spanac, cartofi, varza etc.

| ValentinGabi a răspuns:

Cu pere.