| All4QuestionS a întrebat:

Cu ce pot sa inlocuiesc smantana de gatit? Vreau sa fac paste cu pui si sos alb si smantana de gatit mi se pare prea scumpa. Pot sa fac cu smantana clasica?

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, merge daca nu e vorba de prajituri.

| All4QuestionS explică (pentru Bondarel99):

Vreau sa pun la paste cu pui

| Bondarel99 a răspuns:

Da, am inteles ce ai intrebat si repet, in prajituri nu se poate inlocui, in rest merge. Nu e diferit gustul.
Aa si ai grija cand amesteci pentru ca smantana fermentata tinde sa se branzeasca.

| xerxes1 a răspuns:

Pastele se pot inlocui cu bucati de paine uscata, apa se poate folosi apa de ploaie, pieptul de pui daca este prea scump se pot folosi gaturi de pui sau gheare, dar smantana trebuie sa fie de gatit.

| All4QuestionS explică (pentru xerxes1):

Aproape am râs.

| xerxes1 a răspuns:

"smantana de gatit mi se pare prea scumpa"

Cumpara-ti un laptop cu 3 lei mai ieftin si iti vor ramane banii pentru smantana de gatit.
https://www.tpu.ro/......tumesc-si/

| MrChainsaw a răspuns:

Pune iaurt @_@