| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce pot scoate petele galbene de pe vasele de bucătarie?

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Vasele de gătit arse se curăţă uşor dacă adaugi pe pată apă fierbinte, puţin detergent de vase, săpun lichid sau balsam de rufe. Poţi pune vasul pe foc mic pentru 10 minute şi curăţă apoi petele vasului cu un burete. Dacă nu se duc, aplică peste pete bicarbonat de sodiu şi apă fierbinte sau prepară o pastă din bicarbonat şi apă. Las-o să acţioneze o oră, iar apoi clăteşte vasul.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

O sa incerc varianta cu bicarbonatul, cu detergent de vase și degresant nu s.au luat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De cate ori sa iti spun sa faci pipi la wc!?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Frate tu n.ai ce face?

| petitconseil a răspuns:

Cu solutia Triumf, se gaseste in magazine la rafturile cu detergenti, e o sticla galbena de plastic cu pulverizator, cu aia se curata si aragazul bine,(costa vreo 9 lei)pulverizezi pe farfurii, cani, oale emailate, depinde unde s-a depus, lasi 10 minute, apoi poti da un pic cu buretele de vase, preferabil ar fi sa folosesti manusi de menaj cand umbli cu solutia asta. Spor la treaba!