| Florian80 a întrebat:

Cum pot face frigiderul sa faca mai. putin zgomot? Ms

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In primul rand, figiderul trebuie asezat drept, "la boloboc".

Daca baraie tare, atunci probabil careva surub din spate (care fixeaza sistemul de radiator) nu este strans.
Intorci frigiderul (golit si oprit! ) in asa fel, incat sa poti ajunge usor la toata partea din spate. Pornesti frigiderul si apesi cu degetele radiatorul, pe rand, langa fiecare surub de fixare.
La surubul slabit, baraitul va inceta. Strangi cu surubelnita surubul slabit, pana la tamponare.
Atentie! Sa nu strangi prea tare surubul, fiindca se poate rupe filetul din tabla (carcasa frigiderului!
Repeti apasarea imprejur, la fiecare surub de fixare.

Dupa fixarea radiatorului, frigiderul trebuie sa ramana silentios.

| Florian80 explică (pentru Bula):

Ms.de raspuns.l am.masurat si este exact la poloboc pus.cred ca usa vibreaza putin.acum am.mai strans putin si suruburile caroseriei in spate sus sa vedem...

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

A incetat zgomotul?
Trebuie sa cauti surubul nestrans (prin apasare), chiar daca este la balamalele usii.

| Florian80 explică (pentru Bula):

Deocamdata...totul e liniste.ms

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

OK.
Pune-l la loc, dupa boloboc si foloseste-l cu sanatate!

| Florian80 explică (pentru Bula):

Ms.frumos.pt tot

| Bula a răspuns (pentru Florian80):

Cu mare placere!

12 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Decongeleaza-l odata pe luna.

| DovleacTurbat a răspuns:

Îl scoți din priză

| Florian80 explică (pentru DovleacTurbat):

Nu te arata cat de prost esti!

| Standt a răspuns:

Este echilibrat? Sta drept?
Daca da, cheama un specialist.

| CalulNegruDeMatase20008 a răspuns:

Pui o patura pe el