| Mmmmmmmmm11 a întrebat:

Ajutor urgenttt, am scapat apa pe prelungitor unde era băgat frigiderul, la prelungitor ies scântei intr-o gaura, am bagat frigiderul in priza, in alt prelungitor si face un zgomot, din ce in ce mai tare unde este bagat, ce pot face?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoti frigiderul din prelungitor arunci acel prelungitor la coș ca deja l ai stricat si bagi frigiderul in priza din perete fara prelungitor, nu frigiderul este cauza, prelungitorul este defect

| DaniTIRB a răspuns:

Scoate-l urgent, risti sa te electrocutezi si sa strici frigiderul. Scoate ce ai nevoie ca nu va mai trebui sa il deschizi (pentru a pastra racoarea in interior). Si du-l la un service.