| Rux2000 a întrebat:

Cum pot face supa crema de morcovii. Chestia aceea cu care o faceam pasta s-a stricat am incercat cu bătătorul dar nu a prea merg. Mixer nu am

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foloseste o sita metalica si o lingura sa pisezi/apesi morcovul si vegetalele prin sita aia, iesind foarte fine, apoi amestecate cu zeama, se fac crema happy

| NLS a răspuns:

Ai putea încerca metoda mai veche, zdrobitorul manual pentru piure.
Din fericire morcovul fiert are textura asemănătoare și dacă insiști puțin vei obține un piure de morcovi ce diluat cu apa va forma supa dorita.

| Rux2000 explică (pentru NLS):

Multumesc frumos am incercat cu zdrobitorul si apoi printr'o strecuratoare si a ieşit super.