| lovelolipop a întrebat:

Cum pot prepar spuma de zmeura? Dar se poate prepara si din gem de zmeura? ca nu am zmeura proaspata.

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Gasesti in supermarket-uri/hipermarketuri fructe congelate: zmeura, afine, mure etc, cu gem nu stiu cum ar iesi, nu am incercat.

| MasterYoda a răspuns:

Mai bine fara gem... cauta fructele la magazin. la o cana de fructe, o cana de zahar si un albus de ou

| XDeiutzaX a răspuns:

Draga e foarte usor... daca vrei spuma de zmeura doar bati albusurile de la cateva oua(depinde cat gem pui) apoi dupa aceea adaugi zahar si gemul:d