| PuffyStar a întrebat:

Cum pot sa-mi prepar un popcorn sanatos fara grasimi?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Total fara grasimi nu prea ai cum, cu exceptia cazului in care ai un aparat de genul asta. Poti prepara popcorn cu putin ulei, insa. Ai nevoie doar de o punga de porumb pentru popcorn (gasesti in orice supermarket sau alimentara), ceva in care sa-l prepari, 2-3 linguri de ulei si sare.

| LIN2010 a răspuns:

Pui boabele de porumb intr-o punga de hartie(3linguri de boabe)si o introduci in cuprorul cu microunde, pentru 3 minute(fara grasimi, cu fundita)Pofta buna!

| alex0110 a răspuns:

Iei un aparat care poate face popcorn fara ulei, pentru ca nu poti face in ceaun asa. Dar daca mananci toata ziua doar popcorn chiar vei slabi.