| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scoate o pata de guma de mestecat de pe o pereche de pantaloni?

5 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Eu cred ca trebuiesc combinate ambele metode din raspunsurile deja primite de tine, astfel: in primul rand se pun in congelator si se scoate pe cat posibil guma inghetata. Ce ramane, abia dupa aceea o scoti cu ajutorul unui fier de calcat, bine incins. Peste pantalon, atunci cand calci, sa ai grija sa pui o coala de hartie cerata. Bafta!

| cely a răspuns:

Bagi bantalonii intr-o punga si-i dai la congelator.Imediat ce scoti din congelator, incerci sa scoti guma de pe ei. Asta numa daca nu ai incercat deja alte metode. Daca guma a intrat in tesatura, e mai greu.

| queencrystal a răspuns:

Pui o hartie de ziar pe pantaloni unde este pata iar apoi pui fierul de calcat fierbinte peste ziarul care este pus pe pantalon! Numai ai grija sa nu lasi prea mult sa arzi pantalonul! Guma se va incalzi si se va lua pe ziar! Succes sper sa iasa ca eu am facut si mi-a iesit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bagi pantalonii intr-o punga si apoi ii bagi in comgelator, pentru mai mult de 12 ore, cand ii scoti guma care a mai ramas in tesatura poate iesi daca ii freci repede cu o perie, pana nu se decongeleaza pantalonii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alcool sanitar