| ares8 a întrebat:

Buna all!
Am nevoie de un raspuns, de un sfat...Cum pot scoate guma de mestecat de pe o pereche de pantaloni? Exista vreo substanta sau altceva ce pot sa folosesc fara a strica materialul?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bibi_5901 a răspuns:

2 greseli mariiii:nu se taie materialulu asta ar insemna sa ramai fara imbracamintelaughing)) Si apa fierbinte topeste guma o face si mai moale si se extinde...cea mai buna solutie este un cub de gheata, pui peste guma adica plimbi cubul pe toata suprafata gumei si asta o zic din propria experienta! sper ca ti-am fost de ajutor, si sper sa primesc si fundoi:***

4 răspunsuri:
| 0vidius a răspuns:

Eu stiam ca se duce cu acetona dar mai intai verifica intr-un colt sa vezi daca acetona pateaza si apoi pe pata.

| andreisandu28 a răspuns:

Salut asa ceva nu existawinkingdoar tai cu foarfeca unde este guma si cosi un petic colora la fel din panza

| Elena_7761 a răspuns:

Buna! Eu am incercat cu putina acetona pusa pe un disc de vata si am frecat.La mine a functiona.Sau mai este o solutie cu fierul de calcat.Pui un servetel pe guma si pui fierul de calcat...guma se inmoaie si iese.Succes!:*

| dima_1988 a răspuns:

Exista, pui apa ferbinte in acel loc astepti citeva minute(1-2),dupa care stergi cu miina.AM avut aceiasi problema.