| Live4Ride a întrebat:

Cum pot scoate o picatura de super glue de pe bancheta masinii care este din piele eco?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nebunii astia zic asa ceva:

Eliminați lipiciul de pe suprafețele din piele
Ați vărsat lipici pe canapeaua din piele sau pe materiale similare, cum ar fi pielea întoarsă? Dacă da, atunci eliminați-l folosind o racletă cu o margine zimțată pentru a-l răzui fără a deteriora materialul. Puteți folosi apă caldă cu săpun cu un burete și să înmuiați lipiciul cu spumă. Asigurați-vă că îl ștergeți cu o cârpă uscată.

ei se refera la canapele din piele si chestii din casa, dar pe principiu asemanator se poate si la pielea auto

super glue se scoate cel mai bine cu acetona, insa pe pielea auto nu se da cu aceton caci o vei distruge!

exista se pare si solutii dedicate de curatare, insa sunt destul de scumpe https://www.emag.ro/......DXDZFGMBM/