| ittandrei a întrebat:

Cum poti face un sandwich usor si gustos
(am un blog si vreau sa postez asta)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doua felii de paine din secara + 8 feliute (franjuri) de pulpa de pui + 2 rondele salam de Sibiu (pentru aroma mai speciala) + 2-3 felii de telemea de capra (d-aia adevarata, nu capra de taiat lemne) + ceva legume aruncate cu dragoste intre felii (ce are omul prin camara) + o mana de salata verde (nu merge altfel). A se evita folosirea sosurilor/maionezelor tampite gasite in comert!
Pentru completarea gustarii, recomand sorbirea unui bidonas cu sana (marca la alegere), la fiecare doua muscaturi din sandwich.
P.S. Fug sa-mi fac unul chiar acum, ca m-a apucat melancolia la stomac laughing

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. 2 felii de paine (indicat ar fi painea feliata, deoarece are feliile taiate in mod egal). Le ungi cu unt/margarina, 2 felii de sunca de praga/salam, o felie de cascaval topit, o frunza de salata verde, 2 feliute de rosii. Bagi sendwichul la aparat si gata. Il servesti cu o cana de ceai fierbinte cu lamaie.

| VladimirPutin a răspuns:

2 felii de pâine, 2 felii de salan, o felie de brânză și mai torni un ou prăjit cu ketchup

| Popcorncubranza a răspuns:

Pui cascaval si sunca, pui in sendwichmaker sau cuptor cu microunde si il mananci cald big grin

| adriancraiescu a răspuns:

1.O felie de paine prajita. 2. Cascaval. 3. Sunculita. 4. Ketchup. 5. Mustar. 6. O felie de paine prajita.