| anonim_4396 a întrebat:

Cum recunosti alegele comestibile?

4 răspunsuri:
| DonGiovanni a răspuns:

Scrie alge comestibile pe ele si se gaseste la magazin laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai toate sunt crescute controlat, asa ca nu prea e nevoie de cine stie ce cunostinte, doar daca te apuca o pofta nebuna de alge "fresh", asa ca trebuie sa ai un microscop la indemana si sa vezi daca sunt unicelulare sau pluricelulare, cele pluricelulare sunt comestibile. cele mai cunoscute sunt kombu, nori si wakame ar mai fi cateva care se consuma foarte mult, arame, salata de mare, Spirulina(de neconfundat) si hizici.fiecare are particularitatile ei, unele trebuies puse la inmuiat inainte de a fi gatite.

| LucAndrei a răspuns:

Le cumperi din magazin si sti ca is comestibile

Răspuns utilizator avertizat