| anonim_3194 a întrebat:

Cum sa fac un tort de ziua mamei mele mai rapid si simplu?

6 răspunsuri:
| Kidd_6010 a răspuns:

Http://gastronomie.ele.ro/Torturi_--rc173.html
Torturi care se prepara rapid si simplu cum vrei tu;). fundita?:X:D

| Dash a răspuns:

Il cumperi.

| DeepInDarkness a răspuns:

Iti dau o reteta Super de Tiramissu.
4 oua
2sticlute ROM
4linguri de zahar
1 zahar vanilat
6linguri de fainapiscoturi
4 linguri de cafea
2 cutii de Mascarpone
Se prepara:
Separa ouale, amesteca galbenusurile cu zaharul si zaharul vanilat si ROMUL si Mascarpone.Intre timp fa cu mixerul albusurile si amesteca-le apoi pui si faina, amesteca bine.Amesteca cafeaua cu 6 linguri de apa.Inmoaie piscoturile in cafea. Dupa ce ai un strat de piscoturi asezate pe tava pui crema, si tot asa.
ESTE SUPER BUN!

| XxLorexX a răspuns:

Te duci si iei unul de la cofetarie... rapid si simplu laughing

| Geo_5638 a răspuns:

Cumperi un flat niste capsune,cumperi niste creme frisca ceva, si le ornezi cum te taie prin cap, si sa nu uitam de ciwk.

| laurik13 a răspuns:

Poti sa iei de la dr. Oetker tort de care vrei si e mai simplu de facut decat sa te chinui sa-l faci u sau poti sa cumperi de la o cofetariewinkingmult norocbig grin