| 7uP112 a întrebat:

Buna TPU mai este putin pana la ziua mamei mele si as vrea sa stiu cum se face un tort FUNDA

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna si un La multi ani pentru mami tau, nu cred ca e prea greu sa faci un tort in ziua de azi, mai ales ca gasesti de toate in comert, cumpara un blat, creme si frisca si il montezi tu, iar la decorat lasi imaginatia sa te conduca, mult succes si tot binele mamei tale:*

4 răspunsuri:
| DeutzaMyky a răspuns:

Cel mai simplu blat este blatul din pandispan...
pentru fiecare blat sunt suficiente 3 oua,un sfer de cana de zahar, jumatate de cana de faina, esente de care doresti tu si cam atat.Se bat albusurile spuma pana cand devine ca o bezea, se adauga apoi zaharul, apoi ouale unul cate unul si se bate cu mixerul.cand toate acestea s-au incorporat iei o lingura de lemn si incepi sa adaugi faina in ploaie amestecand compozitia de jos in sus pentru a o aera. Poti adauga in blat stafide, nuci, cacao si ce iti mai doreste inimioara.La cuptor nu le lasi mai mult de 20 de minutele si le insiropezi cu apa cu zahar si esenta de rom, cu suc sau cu compotbig grin
La umplutura cred ca te descurci.La multi ani pentrumami tauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici ai niste link-uri cu retete, dar iti zic ca depinde si ce-i place:
http://gastronomie.ele.ro/Torturi_--rc173.html
http://retete-torturi.lalena.ro/
Apropo,la multi ani mamei tale! Poti sa-mi trimiti un mesaj cu data zilei ei de nastere daca vrei!
:)

| VladM15 a răspuns:

Http://www.gustos.ro/retete-culinare/tort-diplomat-38.html asta e cel mai indicat tort cu siguranta o saui pleca e foarte gustos ca am mancat tortul acesta

| TripleMx a răspuns:

Sall iti voi lasa linkul asta care contine ingrediente/ajutor http://bucataria.realitatea.net/......francez.La multi ani pentru maikta din partea mea.Bafta.