| zoomumba a întrebat:

Cum se aprinde flacara de la aragaz? si cum se caramelizeaza zaharul cea mai buna si mai usoara reteta primeste fundita si daca-mi ziceti cum sa aprind flacara aragazului?

2 răspunsuri:
| frumoasa_7645 a răspuns:

Pai :

deschizi aragazu si indrepti bricheta aprinsa spre el[ ai grija sa nu te arzi ]
zaharul caramelizat se face astfel :

se pune intr-o tigae/ sau oala zahar si il lasi sa se arda putin
apoi pui caramel peste el :big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin

si amesteci big grin

bine, asa am incercat eu si a iesit supe bine :X

a iesi zahar cu aroma de caramel big grin si apoi peste prajituri sau torturi

succes

fundita?

| nikol1 a răspuns:

Cati ani ai de nu sti sa aprinzi un aragaz? ce intrebari stupide.