| WhiteLife a întrebat:

Cum se bareste broccoli? Este prima oara cand am cumparat asa ceva (din curiozitate) si as dori sa-mi spuneti cum se gateste.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Imi place sa-l oparesc ( ca pe conopida) si apoi sa-l pun intr-o tava cu porumb din conserva acoperit cu unt. Il lasi 15 min, apoi il savurezi. E incredibil!

13 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Il lasi 15 min la cuptor, imi pare rau ca mi-a scapat cuvantul "cuptor", sper insa ca ti-ai dat seama. Pofta buna!

| WhiteLife explică (pentru Abh):

Da, mi-am dat seama. Multumesc!

| Generalul a răspuns:

Il fierbi simplu si apoi pui smantana deasupra. Simplu si delicios!

| emag a răspuns:

In acelasi mod in care gatesti varza sau conopida

| MyToXicRoMaNcE a răspuns:

Il poti fierbe, este delicios, sau daca ai aparat din acele cu aburi poti pune brocoli cu mai mult legume crude apoi dupa jumatate de ora vei avea surprize placute.si mama face la fel

| WhiteLife explică (pentru MyToXicRoMaNcE):

Multumesc pentru sfat.

| MyToXicRoMaNcE a răspuns (pentru WhiteLife):

Deci, funda?

| WhiteLife explică (pentru MyToXicRoMaNcE):

happy
Ti-as da medalia, de fapt le-as da-o tuturor. Dupa relevanta nu as premia raspunsul tau, ci cel al utilizatorului "Abh" deoarece este o reteta deosebita, n-am mai auzit de asa ceva si vad ca scrie din exeprienta.
Tu deranjeaza daca primesti doar un vot?

| psty a răspuns:

In abur. eu il fac cu conopida si cativa baby morcovi. dupa ce sunt gata ii servesc cu un sos tzatzichi facut de casa. Delicios