| Adry a întrebat:

Cum se fac spachetele cu chiftelute (acele bucati de carne)?
Am incercat cateva sosuri speciale pentru spaghete din comert dar nu m-a multumit.

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Fii atenta...ai facut chiftelutele, micute, acele bucati de carne, eu nu le prajesc in ulei, ci le fac, in "pielea "lor, adica le coc...trebuie timp pentru asta, le pui pur si sim plu, in tigaie, fara ulei si se coc...

Sosul: ulei, cat cuprinde fundul vasului, cand s-a infierbantat, pui 1 lingurita de usturoi pisat, il undesti foarte scurt...adaugi 7 linguri de faina de grau, amesteci repede, torni deasupra 1 litru de apa sau supa de carne, RECE, nu toata, ci putin cate putin, (s-ar putea sa nu intre in compozitie toata apa/supa), se amesteca mereu, sa nu se prinda de rundul vasului...aici te opresti... daca vrei sos alb...ramane asa, daca vrei rosu, adaugi pasta de tomate, cat doresti...
Cand clocoteste pui chiftelutele, trebuie sa fiarba im preuna, putin, pui piper, sare( daca mai este nevoie) si marar...este super... DAAAAAAAAAAAAAAAAR, ai inchis focul, si pui, in mancare 50 - 7o gr, margarina si amesteci, cat este fierbinte...acesta se topeste si sosul nu prinde crustra, caimac, cum sa-i spun, cred ca ai inteles...
Spaghetele, le pui in apa clocotita, cu sare si ulei, le fierbi, stiu eu, 10 minute, incerci una, sa vezi, daca este fiarta, le strecori si le pui fierbinti pe masa... (nu le spala cu apa rece...este o prostie)...
Sosul acesta il poti face oricand si il poti servi, la cartofi, hrisca, fasole, cremvursti si altele...
Daca vrei detalii, da-mi un mesaj...
Bafta si pofta buna...

2 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Buna seara, sosul il poti face asa:pui intr-o cratita o sticla de suc de rosii, o lingura de ulei peste si lasi sa fiarba, cind incepe sa fiarba adaugi chiftelutele care le faci separat(carne macinata, sare, ou, patrunjel si piper), dar le faci mici, apoi lasi sa fiarba, pana chiftelele sint fierte bine, eu de regula la sos mai adaug la inceput un catel de usturoi taiat in 4, iar la urma adaug busuioc verde, da un gust aparte. Apoi acest sos il adaugi peste spaghetele fierte si scurse. Pofta buna si sper ca o sa-ti placa.

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca cu sos milanez... poate o sa-ti placa!
Mie-mi place si cu ketchup.