| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face aluatul de pizza? Nu-mi dati link-uri de la site-uri blabla, ca nu inteleg. Daca poti, imi poți explica cum se face?

Răspuns Câştigător
| Tovarasul a răspuns:

Intr-un pahar pui apa calduta la care adaugi drojdie sare si zahar, amesteci putin si lasi putin sa creasca. Intr-un vas pui faina, la care ii faci o gaura in mijloc. Lichidul cu drojdia il pui in gaura aia, adica in faina si amesteci, pui putin ulei, framanti si lasi la dospit. Cam asta e.

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu poti intelege "de la site-uri blabla" atunci nu ai decat sa mergi sa iti cumperi din oras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc mult!

| User2004 a răspuns:

Caută pe Youtube. Uite aici un link. Eu l-am incercat si mi*a iesit foarte bun. https://youtu.be/yEGockDiia8

Bafta.