| GreenBubbleLove a întrebat:

Cum se face ramen-ul? Dar vreau sa stiu doar cum se face supa de baza si acei taitei...si unde se gasesc ei? fundita

Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Pentru ramen faci doua feluri de supe.
O supa din oase de pui si o alta supa din carne de porc sau vita (depinde ce iti place).
Separat fierbi taitei si la sfarsit pui intr-o farfurie din ambele feluri de supe si peste taitei.
Cam asa se face.
Poti sa mai adaugi legume, sos de soya sau alte ingrediente.
ramen-ul clasic e ca cel pe care ti l-am zis mai sus.

6 răspunsuri:
| Seiran a răspuns:

Eu stiu doar de taitei :-s
Au cam la orice Mega Image si nu costă prea mult.Stiu asta fiindcă am invătat, dupa aproape 2 ani sa fac mancare coreeana *_*

| AqCoX a răspuns:

Hei taitei de ramen gasesti la carrefour! iar supa de pui poti sa o faci tu este foarte simplu! crede-ma am 14 ani si fac singur reteta asta si este foarte buna daca vrei iti dau si siteul de unde poti face rost de reteta dorita
http://mancare.chinezeasca.ro/reteta-simpla-ramen/

| SakuraHarunoさくら春野 a răspuns:

Nu stiu.Dar sunt innebunita dupa Naruto Shippuuden laughing Chiar vreau sa stiu, macar sunt fana nr.1 Naruto si Shippuuden.

| SakuraHarunoさくら春野 a răspuns:

Hey,sa stii ca さくら春野 in japoneza inseamna Sakura Haruno.Incearca sa verifici in dictionar pe net. Naruto: NARUTO -ナルト -; Naruto Uzumaki: NARUTO -ナルト - うずまき si Naruto Shippuuden: NARUTO -ナルト - 疾風伝 sper ca te-am ajutat happy

| GreenBubbleLove explică:

Nu vreau sa mananc ramen doar pentru ca sunt fana Naruto... vreau pur si simplu sa incerc de curiozitate. acum imi dati si mie un raspuns?sad

| geany77 a răspuns:

Hey...uite un secret supa de baza si taiteii se gasesc in magazin (Kaufland)este o punga galbena si mica acolo ai taitei si ulei de floarea soarelui si condimente in pliculete.cum sa le prepari: Mai intai vei avea nevoie de ala api o pui la fiert pana cand se da in 2-3 clocote apoi intr-ul bol pui taiteii din punga si condimentele peste si torni apa.Le lasi 5 minute pana cand se descompun si intra in contact cu apa acoperite cu un capac... Pofta buna!