| CipTudose a întrebat:

Cum se gateste avocado? poti sa-l pui la sosuri?

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

Http://bunsisanatos.wordpress.com/2008/11/10/salata-waldorf/ =>>> Salata de avocado cu mar si rosie (retea vegana)

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Pasta de uns pe paine:se curata avocado, se zdrobeste cu furculita, se adauga 3catei de usturoi pisat, sare si o bucatica de unt sau o lingura de ulei de masline.Se mai poate adauga in salata verde taiat in cubulete mici. Mira

| monicaclaudia a răspuns:

Ingrediente 4 persoane
1 avocado
1 galbenus de ou
1 lingurita de mustar
2 lingurite de ulei de masline
3 4 picuri de suc de lamaie
sare, piper
alege un avocado matur, il tai in 1/2 scoti simburele cu o lingura si facand atentie scoti pulpa intr-un bol si se piseaza bine. Intr-o ciasca pui galbenusul, sarea,( ca si cind faci maioneza ). cind este tot incorporat cu ulei pui pulpa de avocado. De obicei se serveste cu oua fierte happy
Sau o alta varianta in loc de maioneza pui 1/4 pulpa de avocado intr-o lingura de smantina vegetala puls 2 lingurite de suc de lamaie. se serveste de obicei cu salate verzi sau oua
eh cit despre al pune in sosuri nu stiu nu am incercat ((dar de ce nu ))