Întrebare recomandată | LegendaryXxX a întrebat:

Cum se poate reda luciul aragazului din inox? Am folosit o solutie pentru aragaz foarte puternica si i s-a luat tot luciul aragazului...Ce sfaturi imi puteti da? Specific ca am incercat bicarbonat de sodiu, sare, zeama de lamaie pasta de dinti, otet si nu am reusit sa rezolv nimic. As avea nevoie urgent de niste propuneri.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cu o mașină de șlefuit / polishat + pastă.

| HappyGirl4 a răspuns:

Buna! Foloseste o masina de slefuit, sau daca nu incerca cu:clilit bang, cif, sau poti pur si simplu sa te duci la un magazin cu produse de uz casnic si sa intrebi acolo.Mult succes!

| justjohn a răspuns:

procesul tehnologic prin care poti reda stralucirea obiectelor se numeste polish! adica mai pe romaneste iei o bucata de carpa mai tare si tot "freci" pana vezi ca incepe sa se deschida la culoare... sau daca ai "mascul" pe langa casa pune l sa puna pe un flex >pasla< si se rezolva in 5 minute happy bafta

| abcdefghi a răspuns:

Buna! Incearca cu TRIUMF

| ccb2 a răspuns:

Nu trebuia sa faci asta!