| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, de 6 luni ma spal pe dinti dupa fiecare masa ( cam de 3-4 /zi ) doar ca observ ca nu mi s-au albit dintii deloc ( nu ii am galbeni "profund", doar asa o idee ), am incercat de si cu bicarbonat de sodiu + zeama de lamaie doar ca ma periam odata la 3-5 zile si imi sangerau gingiile si dupa vreo 5-6 ori m-am oprit ( nu au avut nici un efect ).
Acum 2 sapt mi-am curatat tartrul de pe dintii - la baza lor, doar pe dintii de jos aveam ( nu stiu daca avea vreo legatura oricum nu avea mult, a luat doar vreo 5 min curatarea ).
Folosesc pasta de dinti Colgate, cea simpla deci poate imi puteti recomanda una mai buna, din punctul vostru de vedere.
Stiu ca poti face un tratament de albire a dintilor doar ca este dupa 18 ani, eu am doar 14.
Dau funda daca imi puteti da niste sfaturi bune!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xXBeSpecialXx a răspuns:

Iti recomand Colgate White(nu conteaza ce fel de White, doar sa fie White) XD
Faza este ca dintii trebuie sa ii mentii albi.Nu stiu ce sa faci ca sa ii ai SIGUR albi, dar nu mai incerca toate prostiile de pe net cu bicarbonat, lamaie, etc.
Aici atentiebig grinaca iti perii dintii de prea multe ori (trebuie de maxim 3 ori pe zi) si mai folosesti si apa de gura, etc., risti sa le strici luciul...
Funda? big grin

1 răspuns:
| PrunaP?trat? a răspuns:

Nu prea poti sa-ti albestii dintii decat daca o faci special la un cabinet stomatologic.