| anonim_4396 a întrebat:

Cum se prepara cascavalul de post?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Cascavalul de post", adica cascavalul vegetarian, este facut din uleiuri vegetale prelucrate (precipitate) prin diferite tehnologii si nu din lapte.

7 răspunsuri:
| julie a răspuns:

Pai este preparat din grasimi vegetale. dardak chiar vrei sa tii post, mai bine te bazezi pe un regim cu cat mai multe legume si nu apela la aceste produse "de post" pline de e-uri si conservanti care incearca fara succes sa substituie adevaratele produse...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se gaseste cascaval vegetal la cora, kaufland, billa, carrefour. am folosit, este bun. este si la kg si felii vidate. este de 2 feluri, deosebit prin eticheta :verde si rosie. am uitat numele produsului, dar retin ca incepe cu F.

mira
| mira a răspuns:

Anul trecut a existat o adevarata disputa pe tema cascavalului de post, fiindca se prepara si cu zer -pudra, deci nu era in totalitate vegetal.Nu stiu daca anul acesta s-a schimbat ceva, asa ca cititi bine eticheta. Mira

| gabita a răspuns:

"cascavalul de post este o mare teapa"
contine cazeinat care nu este altceva decat o proteina obtinuta din laptele smantanit deci...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca esxiata sau cel putin eu am intrebat vanzatoarele si au zis ca acesta contine proteine lactice 14%

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

People get a life. No sa se supere Dumnezeu daca o sa mancati un cascaval care are ceva in el cat de mic incat sa nu-l fac de post 100%. nu asta inseamna sa tii post. e destul ca nu te mai infupti din alimentele obisnuite si faci un sacrificiu. e de ajuns!

| Davel_Elena_1965 a răspuns:

Cum se face cașcaval de post